Požární sport

V roce 2008 byla po sedmileté odmlce znovu obnovena činnost v požárním sportu, začaly tréninky a vytvářet se sestava družstva. Dva tréninky v týdnu se postupně projevily na časech. Časy okolo 30 sekund během pár týdnů vystřídaly časy mírně nad 23 sekund a na konci sezóny padl čas okolo 20 sekund. 
Několikaletá přestávka se samozřejmě projevila na kvalitě výzbroje a výstroje, kterou se nám hlavně díky sboru a sponzorům daří modernizovat 
Družstvo se zúčastňuje dvou seriálů. 
   Prvním je Velká cena Blanenska v požárním útoku (VCB). Zde se soutěží pouze v jedné disciplíně – požární útok. Seriál obsahuje dvanáct bodovaných závodů a několik tzv. kandidátských soutěží. 
   Druhým seriálem je čtyřkolová soutěž v požárním sportu. Soutěžní družstva postupují jednotlivými koly (okrskové, okresní, krajské a republikové) vyřazovacím způsobem (pouze vítěz kola postupuje dále). Zde se soutěží ve třech disciplínách: štafeta 4 x 100 metrů, 100 metrů jednotlivců a požární útok.

Soutěže 2017

Soutěže 2016

Soutěže 2015

Soutěže 2014

Bořitovské týmy požárního útoku
 Tým „A“dsc_1533

Petr Kolínek – levý proud
Filip Páral – pravý proud
David Páral – rozdělovač
Martin Fojt – béčka
Radim Kříž – strojník
Lukáš Martínek – koš, narážka
Jakub Kotouček – narážka
Martin Janíček – strojník (náhradník)                                           foto: Kateřina Štefková
Zbyněk Ostrý – (náhradník)
                                                                                                                                             

Tým „B“        

Jan Fojt ml. – levý proudDSCN1581
David Pospíšil – pravý proud
Filip Kubelka – rozdělovač
David Kučera – béčka, proudař (náhradník)
Michal Zima – narážka, béčka (náhradník)
Martin Kučera – koš
Martin Sedláček – strojník
Martin Svoboda – (náhradník)
                                                                                                                                                                                                                                        foto:David Páral

V případě účasti na soutěži, která není zapsána v tabulce, bude soutěž doplněna dodatečně.
 

Soutěže 2017

Termín Místo konání Umístění „A“ /bodů Umístění „B“ /bodů Video
21.5. Žernovník      
28.5. Jabloňany      
4.6. Bořitov      
11.6. Senetářov      
2.7. Ostrov u M.      
9.7. Žďár      
16.7. Pamětice      
30.7. Černovice      
5.8. Obora (mimo)      
13.8. Němčice      
20.8. Rudice      
27.8. Sychotín      
3.9. Lysice      
16.9. Sudice (mimo)      
 

Soutěže 2016

Termín Místo konání Umístění „A“ /bodů Umístění „B“ /bodů
22.5.2016 Žernovník 31/0 28/0
29.5.2016 Jabloňany 15/5 27/0
5.6.2016 Bořitov 20/0 N/0
12.6.2016 Senetářov 15/5 27/0
19.6.2016 Obora ***/mimo VCB ***/mimo VCB
26.6.2016 Ostrov u Macochy 20/0 21/0
3.7.2016 Sychotín 13/7 ***/***
10.7.2016 Žďár ***/mimo VCB ***/mimo VCB
24.7.2016 Pamětice 21/0 N/0
31.7.2016 Černovice N/0 N/0
14.8.2016 Němčice 8/12 16/4
21.8.2016 Rudice 16/4 25/0
4.9.2016 Lysice ***/*** ***/***
10.9.2016 Sudice ***/*** ***/***
19.11.2016 Vyhlášení VCB celkové ***/*** celkové ***/***
 

Soutěže 2015

Termín Místo konání Umístění „A“ /bodů Umístění „B“ /bodů Video
24.5. Žernovník 0 bodů * „A“ „B“
31.5. Jabloňany 8 bodů 0 bodů „A“„B“
7.6. Bořitov 30 bodů 0 bodů „A“ „B“
14.6. Senetářov 8 bodů 6 bodů „A“ „B“
28.6. Ostrov u Macochy 7 bodů 1 bod „A“ „B“
12.7. Žďár 6 bodů 0 bodů „A“ „B“
19.7. Pamětice 9 bodů 0 bodů „A“ „B“
26.7. Černovice 2 body 0 bodů „A“ „B“
9.8. Němčice 9 bodů 0 bodů „A“ „B“
15.8. Rudice 9 bodů 2 body „A“ „B“
16.8. Sychotín 0 bodů 2 body „A“ „B“
12.9. Sudice 11 bodů 1 bod „A“ „B“
* Vyhlášení VCB 13 místo/99 bodů 31 místo/12 bodů
 

Soutěže 2014

Termín Místo konání Umístění „A“ /bodů Umístění „B“ /bodů
25.5. Žernovník 1 bod *
1.6. Jabloňany 5 bodů *
8.6. Bořitov 10 bodů *
22.6. Pamětice 0 bodů 2 body
29.6. Sychotín 15 bodů 0 bodů
5.7. Horní Poříčí 6 bodů *
6.7. Šošůvka 7 bodů *
13.7. Žďár 7 bodů 6 bodů
27.7. Cěrnovice 9 bodů *
10.8. Němčice 0 bodů 4 body
13.9. Ostrov u Macochy 0 bodů *
* Vyhlášení VCB 15 místo/60 bodů 35 místo/12 bodů